FAQ  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj
Poprzedni temat «» Następny temat
Jeep nie odpala kontrolka Check Engine nie pali się
Autor Wiadomość
MaciejStr 

Wysłany: 3 Wrzesień 2019, 23:08   Jeep nie odpala kontrolka Check Engine nie pali się

Witam,

Mam na imię Maciej i jestem z okolic Poznania.

Jestem tutaj nowy. Od niedawna posiadam Jeepa Cherokee XJ z przełomy 1997 roku. Pierwsza rej 1998. Silnik 4.0L. Auto kupiłem w celu odrestaurowania.

Kupiłem auto, które nie jest na chodzie. Poprzedni właściciel za granicą miał problem z układem zapłonowym. Wymieniono już świece, przewody kopułkę oraz czujnik położenia wału, auto w dalszym ciągu nie odpala. Poprzedni właściciel kupił też drugi komputer na podmianę oraz immo, ale z tego co widzę nie ma możliwości podłączenia immobilizera przy kluczyku ponieważ nie ma tam wtyczki do niego. Czy możliwe, że w moim Jeepie immobilizer jest zamontowany w górnej konsoli?

Zauważyłem również, że podczas przekręcenia kluczyka nie świeci się kontrolka immobilizera ani Check Engine. Przyczyną może być martwy sterownik? Przeszukałem już sporo internetu na ten temat i dalej tkwię w martwym punkcie...

Czy jest mi ktoś w stanie pomóc? Może znacie jakiegoś speca z okolic Poznania?

MaciejStr 

Wysłany: 11 Wrzesień 2019, 17:03   

Udało się przywrócić iskrę i komunikacje, check engine się już pali. Jednak teraz jest inny problem. Oryginalny komputer jest martwy, włożyłem zamiennik ale nie podane paliwa na wtryski. W listwie paliwo jest ale nie podaje na cylindry. Iskra jest.

Czy teraz problemem jest nowy sterownik? Muszę zgrać ustawienia oraz przypisać nr vin do nowego sterownika?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Poprzedni temat «» Następny temat