FAQ  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj
Poprzedni temat «» Następny temat
Głośne serie potrójnych piknięć z oryginalnego audio Alpine
Autor Wiadomość
nijou 

Wysłany: 11 Styczeń 2022, 21:10   Głośne serie potrójnych piknięć z oryginalnego audio Alpine

Dobry wieczór. Chciałbym podpytać Was o coś co męczy mnie od roku jak posiadam XJ-ta. Jest to polift, wersja Limited z systemem car audio Alpine (radiomagnetofon + wzmacniacz + zmieniarka na 6CD + sześć głośników Infinity). Co jakiś czas podczas jazdy z głośników car audio wydobywają się bardzo głośne 3 serie "potrójnych" piknięć. Na samym początku myślałem że to jest sygnalizacja błędów instalacji LPG przez jakiś ukryty głośniczek, ale jak mi przerwało audycję radiową to zrozumiałem że to coś wychodzi z car audio. Instalator LPG zarzeka się że nie ma to żadnego związku z jego robotą i że nic nie podpinał do car audio - wierzę mu. Czy mieliście może kiedykolwiek do czynienia z Takim Czymś? Dodam, że to piknięcie to jest naprawdę głośny, nieprzyjemny odgłos, mocno rozpraszający podczas jazdy.

pozdrawiam!

Kacu 
Żeby nie jeepło

Wysłany: 12 Styczeń 2022, 10:26   

nijou, Siemanko!

Nie masz przypadkiem podłączonego zestawu głośnomówiącego, który jest wpięty w linie MUTE w radiu?
Ewentualnie jakieś inne urządzenie masz tam wpięte.

Zdejmij sobie środek konsoli centralnej, wykręć radio i wstaw zdjęcia. Może coś uda się doradzić bo przechodziłem przez to samo :)

nijou 

Wysłany: 13 Styczeń 2022, 10:38   

Dzięki za odpowiedź. Nie kojarzę żeby był tam jakikolwiek zestaw głośnomówiący, nie wygląda na to (brak kabli, nawet uciętych, brak mikrofonu itp.). Pisząc "przechodziłem przez to samo" masz na myśli, że miałeś takie same efekty, tzn przypadkowo właczajace się urządzenie które wycisza car audio?

Tetragamatron 
Dawid

Pochwał: 7
Wysłany: 13 Styczeń 2022, 16:27   

Zapnij pasy przed uruchomieniem samochodu. są to sygnały przypominające o zapięciu pasów. jeśli rzeczywiście zapinasz PRZED uruchomieniem to może być wina jakiegoś czujnika związanego z pasami i bezpieczeństwem

nijou 

Wysłany: 15 Styczeń 2022, 19:33   

@Tetragamatron: czy jesteś na 100% pewien że alert niezapiętych pasów odcina sygnał car audio? Czy to o czym piszesz to nie jest ten sam układ i dźwięk który sygnalizuje niewyłączenie świateł?

Tetragamatron 
Dawid

Pochwał: 7
Wysłany: 15 Styczeń 2022, 23:01   

nijou napisał/a:
@Tetragamatron: czy jesteś na 100% pewien że alert niezapiętych pasów odcina sygnał car audio? Czy to o czym piszesz to nie jest ten sam układ i dźwięk który sygnalizuje niewyłączenie świateł?

mogę sie mylić ale od świateł jest pikadełko gdzieś z lewej strony pod kierownicą ?.
z tego to pamiętam jeszcze w radiu jest taka opcja nie pamietam jak sie nazywała ale czesto ją stosował stary blaupunkt ARO? ATR ? cos takiego. co przerywało muzykę i pikało, a chodziło o jakieś wiadomości w formie RDS

dabljubi 

Pochwał: 5
Wysłany: 18 Styczeń 2022, 12:31   

Od kiedy w poliftach był sygnał niezapiętych pasów :?: Czy o czymś nie wiem :shock:
Pzdr

szachmat 

Pochwał: 4
Wysłany: 21 Styczeń 2022, 21:22   

dabljubi napisał/a:
Od kiedy w poliftach był sygnał niezapiętych pasów :?: Czy o czymś nie wiem :shock:
Pzdr

Zapinasz pasy to nie wiesz :mrgreen:

Gregor887 

Pochwał: 27
Wysłany: 24 Styczeń 2022, 07:07   

W przedliftach jest bardziej demokratycznie :mrgreen: . Jest sygnał wizualny - na kilka sekund zapala się kontrolka na desce i gaśnie. A władza i decyzja po stronie ludu...

dabljubi 

Pochwał: 5
Wysłany: 26 Styczeń 2022, 11:56   

Gregor887 napisał/a:
W przedliftach jest bardziej demokratycznie :mrgreen: . Jest sygnał wizualny - na kilka sekund zapala się kontrolka na desce i gaśnie. A władza i decyzja po stronie ludu...

W polifcie też na chwilę się zapala i gaśnie. Przy niezapiętych nie krzyczy. Może to kontrola poduszek itp.
Pzdr

Poprzedni temat «» Następny temat