FAQ  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj
Poprzedni temat «» Następny temat
Daszek/spojler do xj
Autor Wiadomość
Kacu 
Żeby nie jeepło

Wysłany: 23 Sierpień 2021, 11:54   

Tetragamatron, Podeślesz jakieś fotki jak zamocowane? :D

Tetragamatron 
Dawid

Pochwał: 6
Wysłany: 23 Sierpień 2021, 15:46   

Kacu napisał/a:
Tetragamatron, Podeślesz jakieś fotki jak zamocowane? :D

aktualnie pada wiec nie zrobię fotek. ale mocowanie jest na wkręty i silikon. 4 na srodku po dwa na bokach i po 1 na słupkach, wszystko podklejone wiec ani dziwnych wibracji ani przecieków nie będzie... ( mam nadzieje ) a ty juz zamówiłeś dla siebie ?

Najpierw ustawiłem go na środku względem tych wręg na dachu, dociążyłem żebyś nie przesuwał i skakałem z prawej na lewą stronę żeby upewnić sie ze jest w linii i równa szpara, na tym etapie musiałem skrócić środkowe mocowanie o 1cm bo nie równo sie kładł na słupkach. potem zaczął mi sie zapierać wnękami o dach tuż nad szybą. wyciąłem te wnęki o jakieś 2cm. po tym przestał sie zapierać i równo opadł na belki, jak juz sie upewniłem ze będzie git to ściskami na bokach i ciężarkiem na środku przymocowałem do wstępnie. zrobiłem markerem punkty odniesienia i wiertło w dłoń.. bo niczego innego ni nie brakowało jak kolejne dziury w dachu...nawierciłem punkty jak pisałem wyżej i przykręciłem leżał dobrze nie załamywał się, odkręciłem po szpachlowałem pomalowałem w czarny mat , potem w zaznaczonych punktach styku poszedł czarny silikon znów przymierzenie góry załapanie i kolejno boki. trzyma sie naprawdę dobrze, jest sztywny jak by wyszedł z nim z fabryki :) i zmienił diametralnie jego wygląd
nawet ten jeep z gifa ma "czapeczkę" xD
:jeep:

Gregor887 

Pochwał: 27
Wysłany: 23 Sierpień 2021, 17:02   

Tetragamatron napisał/a:
na tym etapie musiałem skrócić środkowe mocowanie o 1cm bo nie równo sie kładł na słupkach. potem zaczął mi sie zapierać wnękami o dach tuż nad szybą. wyciąłem te wnęki o jakieś 2cm. po tym przestał sie zapierać i równo opadł na belki, jak juz sie upewniłem ze będzie git to ściskami na bokach i ciężarkiem na środku przymocowałem do wstępnie. zrobiłem markerem punkty odniesienia i wiertło w dłoń.. bo niczego innego ni nie brakowało jak kolejne dziury w dachu...nawierciłem punkty jak pisałem wyżej i przykręciłem leżał dobrze nie załamywał się, odkręciłem po szpachlowałem pomalowałem

Coś mi się zdawa, że sprzedali Ci Patrolowy daszek. W każdym razie sprzedaj go teraz producentowi za "rozsądną"cenę :021: . Będzie miał porządny wzór na nowe kopyto.

Tetragamatron 
Dawid

Wysłany: 23 Sierpień 2021, 20:41   

Gregor887 napisał/a:
Tetragamatron napisał/a:
na tym etapie musiałem skrócić środkowe mocowanie o 1cm bo nie równo sie kładł na słupkach. potem zaczął mi sie zapierać wnękami o dach tuż nad szybą. wyciąłem te wnęki o jakieś 2cm. po tym przestał sie zapierać i równo opadł na belki, jak juz sie upewniłem ze będzie git to ściskami na bokach i ciężarkiem na środku przymocowałem do wstępnie. zrobiłem markerem punkty odniesienia i wiertło w dłoń.. bo niczego innego ni nie brakowało jak kolejne dziury w dachu...nawierciłem punkty jak pisałem wyżej i przykręciłem leżał dobrze nie załamywał się, odkręciłem po szpachlowałem pomalowałem

Coś mi się zdawa, że sprzedali Ci Patrolowy daszek. W każdym razie sprzedaj go teraz producentowi za "rozsądną"cenę :021: . Będzie miał porządny wzór na nowe kopyto.

sprawdziłem z ciekawości :) Ta sama firma go robi i jest na szczęście inny ;D

Gregor887 

Wysłany: 24 Sierpień 2021, 08:54   

No to się firma nie popisała. Słyszałem, że podobnie jest z poszerzeniami :smile23:
A może to półfabrykat w stylu "zrób se sam"...

Gregor887 

Wysłany: 24 Sierpień 2021, 08:56   

Daj go do "niepolecanych" :ikon23:

Kacu 
Żeby nie jeepło

Wysłany: 25 Sierpień 2021, 10:31   

Tetragamatron, Mój na razie będzie miał robiony lift zawieszenia i Zabezpieczanie podwozia :D
Kosmetykę zostawiam na koniec :)

Ale czad, że się udało. Daj te zdjęcia jak będziesz miał chwilę.

michalsz21 

Wysłany: 28 Kwiecień 2022, 07:50   

Czy jest obecnie dostępny jakiś rozsądny, pasujący daszek na naszym rynku?

Tetragamatron 
Dawid

Wysłany: 28 Kwiecień 2022, 15:00   

michalsz21 napisał/a:
Czy jest obecnie dostępny jakiś rozsądny, pasujący daszek na naszym rynku?

powiem ci ze jak go naciągnąłem to jako tako pasuje, jest ok. ale sprawdź wersję pełną ponoć lepiej dopasowana ale droższa

Poprzedni temat «» Następny temat