FAQ  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj
Poprzedni temat «» Następny temat
czym malowac stalowy bagarznik wyprawowy
Autor Wiadomość
Robertoxj 

Pochwał: 2
Wysłany: 17 Lipiec 2018, 22:34   

Jehegor napisał/a:
Malowanie Raptorem bagażnika pistoletem, to rzeczywiście dużo pójdzie w powietrze. Można pomalować gąbką (zwykły zmywak do naczyń) daje fajną strukturę i nie ma strat ale trzeba poświęcić więcej czasu. Rozrabiać Raptora partiami (dośc szybko gęstnieje). Malowałem tak rózne, większe i mniejsze elementy z dobrym skutkiem. Widziałem także w ten sposób pomalowany cały samochód (ale to duuuużo ciepliwości wymaga).

Hammerite jest o tańszy i łatwiejszy w użyciu chociaż nie daje tak twardej powłoki, co nie znaczy że nie zabezpieczy dobrze bagażnika.

Cały XJ pomalowany Raptorem fajnie wygląda. To o tyle wdzięczna powłoka, że można się pokusić o wykonanie malowania samodzielnie. Oczywiście podłoże trzeba przygotować bo położony na źle przygotowane podłoże będzie odpadał. Łatwiej pomalować oczywiście Raptorem w kolorze czarnym. Jest niejko gotowy do użytku. Z tym do barwienia jest dużo więcej zabawy zwłaszcza przy jasnych kolorach.

A ile szacujesz że poszło by raptora na bagażnik - metodą na gąbke?

Co do malowania calego XJ to ja jestem zdecydowany , jakoś po nowym roku podejme temat. Zawsze mi się Potwornie podobały samochody z raptorem nie wspomoniając walorach użytecznych. Myślałem o kolorze czarnym. Czy mając na myśli "przygtowane podłoże" mówimy o całkwitym zeszlifowaniu lakieru do gołej blachy?
Teraz trochę poszperałem w googlach i wynika z tego ze na całego XJta powinno wystarczyć 7-8 litrów raptora, a powiedz mi jak było u Ciebie - ile poszło?

dabljubi 

Pochwał: 5
Wysłany: 18 Lipiec 2018, 11:52   

Robertoxj napisał/a:
Apropo raptora, zamierzam niebawem walnac raptorem calego XJta, jakie to sa mniejwiecej koszta u lakiernika?

Całkowity koszt to ok. 4500 pln.
Pzdr

Jehegor 

Wysłany: 18 Lipiec 2018, 18:15   

Teoretycznie pokrycie Raptora to 3m2/litr, więc jeśli bagażnik to same rurki, to 1 litr powinien wystarczyć.

Raptopra nie kładzie sioę na gołą blachę. Zgodnie z zalecenim producenta, przygotowanie podłoża:
• Nie należy nakładać środka na surowy metal – należy go nakładać na podkład lub istniejącą warstwę lakieru dwuskładnikowego 2K po obróbce.
• Poprzednią powłokę należy zawsze zedrzeć i oczyścić środkiem usuwającym tłuszcz, silikon i smar.
• Nie należy nakładać środka na podkłady jednoskładnikowe 1K. Zamiast nich należy użyć dwuskładnikowego 2K podkładu uretanowego lub epoksydowego bądź podkładu wytrawiającego U-POL ACID#8.
• Należy przestrzegać czasów schnięcia i utwardzania podkładów wytrawiających.
• Nie należy nakładać środka RAPTOR bezpośrednio na surowe powłoki fabryczne, części karoseryjne OEM ani na surowe powłoki części karoseryjnych z rynku wtórnego. • Przed nałożeniem środka RAPTOR należy zawsze nałożyć podkład. W razie wątpliwości należy użyć środka wspomagającego przyczepność takiego jak aktywator przyczepności U-POL Grip #4.
• Aby uzyskać czystą linię (jak przy malowaniu –linia od taśmy), należy przed nałożeniem środka Raptor użyć aktywatora przyczepności U-POL Grip #4 wzdłuż krawędzi taśmy. ACIO
• Aby zapewnić dobrą przyczepność. należy użyć aktywatora przyczepności U-POL Grip #4 wg obszarach, w których trudno obrobić starą powłokę — pod szynami, między podłogą a panelami bocznymi itp.

Kolor czarny jest najbardziej wydajny. U mnie na całego XJ poszło dużo, dużo więcej niż powinno :( ale to nie wina Raptora.... można się uczyć na moich błędach :)

Gregor887 

Pochwał: 27

Wysłany: 18 Lipiec 2018, 19:06   

Robertoxj napisał/a:
Czy moge to zrobic farba do metalu? Zastanawiam sie czy sie nadaje, bo bagarzik jest mega narazony na zarysowania.

Dać do ocynku i nie malować.

Robertoxj 

Pochwał: 2
Wysłany: 19 Lipiec 2018, 06:48   

Jehegor napisał/a:
Teoretycznie pokrycie Raptora to 3m2/litr, więc jeśli bagażnik to same rurki, to 1 litr powinien wystarczyć.

Raptopra nie kładzie sioę na gołą blachę. Zgodnie z zalecenim producenta, przygotowanie podłoża:
• Nie należy nakładać środka na surowy metal – należy go nakładać na podkład lub istniejącą warstwę lakieru dwuskładnikowego 2K po obróbce.
• Poprzednią powłokę należy zawsze zedrzeć i oczyścić środkiem usuwającym tłuszcz, silikon i smar.
• Nie należy nakładać środka na podkłady jednoskładnikowe 1K. Zamiast nich należy użyć dwuskładnikowego 2K podkładu uretanowego lub epoksydowego bądź podkładu wytrawiającego U-POL ACID#8.
• Należy przestrzegać czasów schnięcia i utwardzania podkładów wytrawiających.
• Nie należy nakładać środka RAPTOR bezpośrednio na surowe powłoki fabryczne, części karoseryjne OEM ani na surowe powłoki części karoseryjnych z rynku wtórnego. • Przed nałożeniem środka RAPTOR należy zawsze nałożyć podkład. W razie wątpliwości należy użyć środka wspomagającego przyczepność takiego jak aktywator przyczepności U-POL Grip #4.
• Aby uzyskać czystą linię (jak przy malowaniu –linia od taśmy), należy przed nałożeniem środka Raptor użyć aktywatora przyczepności U-POL Grip #4 wzdłuż krawędzi taśmy. ACIO
• Aby zapewnić dobrą przyczepność. należy użyć aktywatora przyczepności U-POL Grip #4 wg obszarach, w których trudno obrobić starą powłokę — pod szynami, między podłogą a panelami bocznymi itp.

Kolor czarny jest najbardziej wydajny. U mnie na całego XJ poszło dużo, dużo więcej niż powinno :( ale to nie wina Raptora.... można się uczyć na moich błędach :)

Dzięki za szczegółową instrukcję , to już się nie dziwie że u lakiernika malowanie całego XJ to kosztuje ponad 4000 zł mimio że koszt materiału to około 1000zł. Ale może i tak lepiej samemu zrobić , bo jak człowiek zrobi dla siebie, to wiadomoże się będzie przestrzegało wszystkich wytycznych i np. raptor nie odpadnie po roku ;) Może zaczne od bagażnika, w sumie koszt nie wielki , tak naprawde nie wielka różnica cenowa z hamerritem , tyle że wiecej roboty, ale efekt i walory użytkowe na pewno dużo lepsze :)

Poprzedni temat «» Następny temat