FAQ  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj
Poprzedni temat «» Następny temat
chińska wyciągarka
Autor Wiadomość
szachmat 

Pochwał: 4
Wysłany: 18 Wrzesień 2019, 12:19   

Czy ktoś z was zna firmę Husarwinch? Wcześniej tego nigdzie nie widziałem, teraz widze na wielu sklepach, nawet na IC.

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3517353217131-BST12000LBS12V-wyciagarka-do-samochodow-off-road,scr_dItems.html

Ceny spoko ale ktoś coś o nich wie?

Gregor887 

Pochwał: 27
Wysłany: 19 Wrzesień 2019, 10:56   

Masz telefon, zadzwoń popytaj. Producent niby polski, a cena promocyjna
https://www.husarwinch.com/pl/

Bestia 
Bestia

Pochwał: 11
Wysłany: 22 Wrzesień 2019, 19:37   

Ta wygląda ciekawie. https://www.husarwinch.co...med-poster.html

Król Złom - YJ 88r. 4.0 + AW4 - Był.
Zyziu - XJ 98r. 4.0 lift 6,5RC - Był.
Rajdek - Samurai - Seria - Był.

Gregor887 

Wysłany: 23 Wrzesień 2019, 05:29   

70 kg z syntetykiem :shock: . To montaż chyba centralnie :roll: . Ale szybka jest.

szachmat 

Wysłany: 23 Wrzesień 2019, 08:43   

Fajnie, że są dostępne w IC.
Jak ktoś ma rabaty co ceny całkiem fajne wychodzą.
Ale na sklepach trochę mały wybór części zamiennych do tego.

Kończę składać mojego xj i się zastanawiam nad winchem jakimś budżetowym.

Valkyr_87 

Wysłany: 23 Wrzesień 2019, 09:47   

do dragona czy warna kupisz wszystko nawet konkretny stopień z przekładni planetarnej. Tutaj masz chyba tylko producenta. Obudowa nie przypomina żadnego chińskiego.

Ciekawostka, że według danych technicznych Dragon vs. Huzar dla 12000 lbs - ta druga pomimo 3KM mniej jest szybsza i 10 kg lżejsza:)

Bestia 
Bestia

Wysłany: 23 Wrzesień 2019, 11:01   

To tu tez wrzucę. Kupiłem swego czasu przystawkę 2up z Escape4x4 do EP9 + 2 silniki po 7,2 konia .... i szczerze nie polecam przystawki, jest licha, koła przekazujące napęd się wysuwają. Generalnie zawiodła mnie parę razy.

Co do fajnych wind to ja zbieram aby kupić na asekruację to: https://www.escape4x4.pl/...yntetyczna/1702

Do lekkich aut jak XJ nada się na przód.

szachmat 

Wysłany: 4 Grudzień 2019, 14:04   

Pany i panie, poproszę o pomoc w wyborze bo już sam się motam:

https://www.escape4x4.pl/...yntetyczna/1700
lub na stalówce
vs
https://allegro.pl/oferta/wyciagarka-dragon-winch-maverick-13000-st-28m-6t-8251588861
Ewentualnie jeszcze:
https://www.escape4x4.pl/...yntetyczna/1698
Lub na stalówce.

Przy czym:
1. Auto do turlania, wyciągarka po prostu asekuracyjnie jak gdzieś się wbiję. Nie na rajdy.
2. Alternator seryjny renix - 100A
3. Akumulator zwykły, ale przeniesiony na tył - docelowo coś ok 90-95AH (ok 800A)
4. Tego dragona chyba jeszcze bym miał w lepszej cenie bo mam rabaty na IC.

Tą szybszą mamy na vitarze i jest super, ale jednak 550a vs 300a poboru to chyba jest różnica. To mnie martwi najbardziej.
Dragon jednak lepiej cenowo wychodzi, ale jakoś kogo nie zapytam, to każdy narzeka, że jak dragon zwija to strzela i prycha, jakby zaraz miał się skończyć. Jak już będę tego wincha potrzebował to chciałbym, żeby działał i mnie uratował.
Zawsze myślałem, że już mam zdecydowaną wyciągarkę jaką wybiorę, ale jak przyszło do faktycznego kupna to już mam mętlik...
A Jeszcze musi starczyć hajsu na nowy aku, kable, hebel.

Bestia 
Bestia

Wysłany: 4 Grudzień 2019, 14:53   

Jeżeli rzadko używasz... to ja bym chyba wybrał dragona. Jest najtańszy ;) ma też największy uciąg. Owszem jest wolna nawet bardzo ale przy silniku 6KM to raczej zapewnienie małych przeciążeń i mniejszej awaryjności... 265:1 przełożenia sprawią, że dzieci usną zanim wyjedziesz... no ale wyjedziesz ;P

Escapy mam użytkuje, mają fajny serwis ale też łapią awarie.... ten EWX-Q będzie zapierniczał szybko, ale pamiętaj aby mieć do niego zblocze. Szybkość zwiększa obciążenie dla całego układu a to oznacza, że lepiej pomóc windzie zbloczem i rozłożyć siły na pół :)

Ja tego typu windę planuję na asekurację, ale tam raczej nie będzie służyła do wyciągania z błota, a raczej to wiszenia na drzewach.

Stal vs Syntetyk to inny temat, ceny syntetyków są już tak niskie, że w sumie lepiej chyba już iść w syntetyka.. jego jedyny minus czyli delikatność jest do przełknięcia no i nie będzie ci rdzewiał nie używany... (tylko gnił ;P ).

szachmat 

Wysłany: 4 Grudzień 2019, 15:14   

Bestia napisał/a:
Stal vs Syntetyk to inny temat, ceny syntetyków są już tak niskie, że w sumie lepiej chyba już iść w syntetyka.. jego jedyny minus czyli delikatność jest do przełknięcia no i nie będzie ci rdzewiał nie używany... (tylko gnił ;P ).

Aktualna stalówka w vitarze raz była wykąpana w oleju i raz nim ponownie z grubsza przeleciana i praktycznie nie rdzewieje kompletnie po ponad roku.

ta 110:1 fajnie cisnie, ale chyba mi taka po prostu nie potrzebna.
Może i będzie dragon....

Gregor887 

Wysłany: 4 Grudzień 2019, 16:31   

Bestia napisał/a:
lepiej chyba już iść w syntetyka.. jego jedyny minus czyli delikatność jest do przełknięcia no i nie będzie ci rdzewiał nie używany

Ale nie waży 10 kg...

Valkyr_87 

Wysłany: 6 Grudzień 2019, 07:52   

Ja mam dokładnie tego Dragona - w sumie to mam dwa - jednego w samcu drugiego w XJ'cie. Na Samcu mam syntetyk - XJ jeździ ze stalową liną. I koledzy dobrze Ci radzą :) załaduj sobie syntetyka.. komfort użytkowania, ręce całe i przede wszystkim bezpieczeństwo.
Syntetyk ma większy problem z długotrwałym działaniem słońca niż wilgocią - linę musisz raz na jakiś czas rozwinąć - "spulchnić" wytrzepać z niej piasek i zostawić do przeschnięcia. :) U mnie linę zostawiłem do sierpniowym rajdzie zwiniętą na bębnie - w listopadzie kończąc remont auta przy spulchnianiu miała jeszcze w sobie wodę :ikon23:

Szczerze jeżeli do asekuracji to idź w Dragona - daje radę i nie jest drogi. Dostęp do części też jest całkiem spoko. Jak każdą wyciągarkę powinieneś przynajmniej raz do roku serwisować (chyba że co rajd topisz ją na maxa). Dragon nie jest rzeczywiście za szybki... a co do prychania... kumpel ma kilkuletniego Warna i szczerze to ja spier$#@$ jak najdalej jak zaczyna zwijać bo masz wrażenie jakby ktoś szczura gwałcił... :evil:

Wadą dragona jest słabe mocowanie liny do bębna - musisz sobie je poprawić dając twardszą i nieco dłuższą śrubę. U mnie niestety strzeliło na rajdzie pomimo jeszcze kilku zwojów liny na bębnie. Popraw to i nie ma sensu inwestować jeżeli nie będziesz jej regularnie tyrał :ikon23:

szachmat 

Wysłany: 6 Grudzień 2019, 10:18   

Zdecydowałem się już na dragona z syntetykiem 13000 ST.
Uznałem, że nie ma sensu dopłacać do ESCAPE, bo moje auto i tak nie będzie jeździło na rajdach, potrzebuję jej tylko totalnie do asekuracji jak się gdzieś właduję.

Valkyr_87 napisał/a:
Wadą dragona jest słabe mocowanie liny do bębna - musisz sobie je poprawić dając twardszą i nieco dłuższą śrubę.

Ok, będę pamiętał ;)

EDIT:
Jeszcze pytanie, konserwujecie jakoś syntetyka? Jakiś spray silikonowy czy coś w tym stylu?

Bestia 
Bestia

Wysłany: 6 Grudzień 2019, 14:43   

Do synenetyka impregnat:
https://www.outdoorzy.pl/...CxoCl7oQAvD_BwE

Sprzedam wam patent obklejcie bęben taśmą klejącą 2 stronną zanim założycie linę. :)

szachmat 

Wysłany: 6 Grudzień 2019, 15:21   

Bestia napisał/a:
Sprzedam wam patent obklejcie bęben taśmą klejącą 2 stronną zanim założycie linę. :)

A czemu? :P
Syntetyk też jest jakoś oznaczony, do kiedy można go rozwijać z bębna? Coś jak to czerwone markowanie na stalówce?

Poprzedni temat «» Następny temat