FAQ  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj
Poprzedni temat «» Następny temat
Bagażnik wyprawowy
Autor Wiadomość
zakr 

Pochwał: 5
Wysłany: 9 Listopad 2010, 11:45   

jupi napisał/a:
zakr, w takim razie musze jeszcze od Darka uzyskać te metalowe tabliczki T&S i już policja warszawska będzie miała absolutna pewność co do homolagacji zderzakow renomowanej zachodniej firmy T&S :lol:

Ja mam wycięte ich logo i utrzymuję że tego nie da się zrobić metodami chałupniczymi. :)
Tu zresztą opisałem skąd pomysł: http://www.xj-jeep.org.pl...-vt188.htm#757.

A tak prawdę mówiąc to na żadnym zderzaku nie widziałem jakichś oznaczeń homologacji.

jupi 

Pochwał: 2
Wysłany: 9 Listopad 2010, 12:55   

zakr, diagnosta to pikus.... :) w Polsce jeszcze jesteśmy :) gorzej z nadgorliwym funckjonariusz MO lub w razie wypadku :(

Sygma 

Pochwał: 68
Wysłany: 9 Listopad 2010, 16:36   

a jak rozwiązał to Up w swoich zderzakach ?

jupi 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 16:47   

Sygma, pewnie tak jak T&S :lol:

Sygma 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 16:50   

jupi napisał/a:
Sygma, pewnie tak jak T&S :lol:

nie ma się z czego śmiać...
oni robią sprzęt dla Policji, Straży Granicznej i innych służb... więc dobrze wiedzieć jak to wygląda od strony formalnej

jupi 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 16:52   

Sygma, siakis dobry humor dzis mam :)

zakr 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 18:51   

jupi napisał/a:
zakr, diagnosta to pikus.... :) w Polsce jeszcze jesteśmy :) gorzej z nadgorliwym funckjonariusz MO lub w razie wypadku :(

Z nadgorliwymi funkcjonariuszami raz sobie poradziłem. Przypadkiem, ale udało się. Teraz dałbym mu "w łapę" i złożył doniesienie na najbliższym posterunku, bo nadgorliwość wynika głównie z chęci otrzymania łapówki. :(
Wiem że w razie wypadku mogą się czepiają niehomologowanych świateł, że mogły oślepić i nagle sprawca staje się poszkodowanym. W przypadku zderzaków albo innych takich części - sprawca musiałby udowodnić że dana część przyczyniła się do wypadku, a to może być trudne (wiem, zapatrzył się na zderzak i przp...ł :lol: ). Znajomy prawnik twierdzi że sprawca może dochodzić odszkodowania w procesie cywilnym w przypadku, gdy np. odniósł trwałe obrażenia w wypadku, ale tu proces byłby bardzo skomplikowany i zależy głównie od sądu. Teoretycznie równie dobrze sprawca mógłby dochodzić że w przypadku fabrycznie wyposażonego pojazdu, poszkodowany mógł uniknąć zderzenia i przez to że nie uniknął, sprawca doznał trwałych obrażeń. Durne, ale podobno polskie sądownictwo zna dziwaczniejsze wygrane.

Sygma 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 19:02   

Moim zdaniem dużo łatwiej kogoś uziemić za xenony niż za dobrze zrobiony zderzak.
Sam nie porywał bym się na "walkę sądową" w sprawie dobrze zrobionego zderzaka.... ale za xenony jak najbardziej :mrgreen:

zakr 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 19:08   

To zależy kto. Słyszałem o przypadkach gdy złodziej wygrywał sprawę o uszkodzenie ciała w domu albo w samochodzie niedoszłej ofiary. Polski wymiar sprawiedliwości wygląda tak, że jak dobrze umotywujesz i trafisz na przychylnego sędziego to możesz wszystko. :(
Kolega, na rozprawie rozwodowej dostał 3 dni aresztu i chyba 1500 zł za to że powiedział, że nie zgadza się z werdyktem i będzie się odwoływał, bo sędzina uznała że podważa jej zarzuca jej niekompetencję.

zakr 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 19:11   

A co się tyczy Up - słyszałem o przypadku, gdy policjanci chcieli zabrać dowód kierowcy samochodu z fabrycznym orurowaniem, dopiero odpuścili kiedy podjechał taki sam, z takim samum orurowaniem, tyle że policyjny. :)

Sygma 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 19:20   

zakr napisał/a:
Słyszałem o przypadkach gdy złodziej wygrywał sprawę o uszkodzenie ciała w domu albo w samochodzie niedoszłej ofiary.

jeżeli ofiara przekroczyła "obronę konieczną" to teoretycznie jest na takie rozstrzygnięcie podstawa..
np. wchodzi złodziej, ty go łapiesz i odcinasz rączki i nóżki.. lub łamiesz je dokłdnie

zakr napisał/a:
Polski wymiar sprawiedliwości wygląda tak, że jak dobrze umotywujesz i trafisz na przychylnego sędziego to możesz wszystko. :(

tak, to się zgadza..
ale zrobienie czegoś takiego z prawidłowo zrobionym zderzakiem... będzie ciężki, bardzo ciężkie. Jedyne czego można się czepić to brak dokumentu legalizacji... bo wykazać, że był przyczyna wypadku będzie bardzo ciężkie.
Dodatkowo zderzak nie jest częścią newralgiczną dla bezpieczeństwa... a oświetlenie jest.

Sygma 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 19:35   

W zasadzie to jest rozwiązanie tej sytuacji...

1. zmuszamy Darka do zarejestrowania działalności gospodarczej
2. zmuszamy go do wystartowania w przetargu na wykonanie osprzętu do jakiegoś samochodu Policyjnego czy innego dla służb mundurowych w ilości nie za dużej, jakieś 500 sztuk
3. dajemy mu zarobić na tym :mrgreen:
4. ....no i niech ktoś po tym powie, że osprzęt T&S jest nielegalny... skoro jeździ w takich samochodach :ikon23:

:brawo:

suchorz 

Pochwał: 102
Wysłany: 9 Listopad 2010, 19:57   

Sygma napisał/a:
a jak rozwiązał to Up w swoich zderzakach ?

poczytaj opis na stronie UP-a. :mrgreen:

pomogę:
Żadna firma produkujące zderzaki nie posiada homologacji na takie sprzęty off road.
Chodzi o zderzaki: UP, ARB, Worn itp, itd. :mrgreen:

Jeep - serwis i modyfikacje off road,Montaż i serwis instalacji LPG
Sklep: lifty, oleje, filtry, części, wyciągarki, snorkele, tłumiki, katalizatory, LED itp
www.suchorz4x4.com www.jeep-wrangler.pl
www.facebook.com/suchorz4x4

kali 

Wysłany: 9 Listopad 2010, 22:37   

:bry:
ale pamiętacie, że temat dotyczy budowy BAGAŻNIKA WYPRAWOWEGO :?: :cwaniak:
:zielony: :drink: :ikon23: :nenene:
A jego imię Dżejsi
I trochę klasyki na http://www.beczkolandia.pl
.

zakr 

Wysłany: 10 Listopad 2010, 09:24   

Pamiętamy, ale ja bym chciał taki bagażnik przechodzący w zderzaki i rury po obu stronach. :-P

Z tego co mi wiadomo, to zrobienie homologacji nie jest specjalnie skomplikowane. Tyle że kosztuje i trzeba na to czasu.
W zderzakach T&S czepiają się (mogą się przyczepić) do wystających zaczepów, bo te mogą być groźne przy kolizji z pieszym. Jak trafisz na drodze "nindże" i ten nie przeżyje bliskiego spotkania, to generalnie masz prze....ne, bo przy fabrycznym zderzaku mógłby przeżyć. Co prawda w XJcie tylko teoretycznie, bo pamiętam że XJ zajął chyba ostatnie miejsce jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszego podczas kolizji.
Zaczepy, można by przenieść pod zderzak (choć to raczej bez sensu, bo będzie kolejny element, którym można o coś zaczepić), albo to co ja chciałem zrobić zasłonić gumowymi odbojami.

Poprzedni temat «» Następny temat